Dostawa Bakkt’s Bitcoin w 2020 roku osiąga niski poziom w skali roku

Rynek Bitcoinów był świadkiem dużej wyprzedaży, która miała miejsce w ciągu godziny 2 sierpnia. Ta presja sprzedaży spowodowała spadek ceny BTC z 12 100 dolarów do 10 559 dolarów. Jednak w kolejnych godzinach aktywa natychmiast odbiły się od siebie i zostały wycenione na 11.148 dolarów w czasie prasy. Handlowcy wykorzystywali ten byczy rynek.

Wraz ze wzrostem cen aktywów, na rynku kontraktów terminowych obserwuje się rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów, zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych. Według danych dostarczonych przez Skew, otwarte zainteresowanie BTC osiągnęło szczyt w dniu 1 sierpnia.

Bakkt i Chicago Mercantile Exchange również odnotowały znaczny wzrost wolumenu i wskaźnika OI. Jednak ilość kontraktów terminowych utrzymywanych do wygaśnięcia Bitcoin Future spadła w lipcu o 74%, co było najniższą kwotą utrzymywaną do tej pory do wygaśnięcia w 2020 roku.

Zgodnie z powyższym wykresem, wskaźniki wygaśnięcia umów od czerwca do lipca spadły z 221 BTC do 58 BTC. Było to niższe niż kwota kontraktów terminowych BTC, które miały wygasnąć w kwietniu, po krachu w marcu. Jednak aktywność handlowa na platformie opowiadała inną historię.

Według Skew, Bakkt odnotował najwyższy fizycznie rozliczony kontrakt BTC w dniu 28 lipca – 132 mln dolarów, po czym 31 lipca odnotowano lokalny wysoki poziom 97 mln dolarów. OI zgłosił wszechczasowy haj w wysokości 27 milionów dolarów.

Podobnie, CME również odnotowała rosnące zainteresowanie swoim rynkiem, ponieważ również odnotowała ATH z 828 mln USD. Ten szczyt OI spowodował również, że CME znalazła się na trzecim miejscu wśród giełd o największej OI na liście kontraktów terminowych BTC.
Podążał za takimi jak OKEx i BitMEX. Dzienny wolumen pozostał na poziomie 355 milionów dolarów.